The Bozena's Internet Tools

The Bozena's Internet Tools je drobná aplikace, kterou jsem si udělal, abych měl po ruce věci, které velmi často potřebuji. V současné době je k dispozici 8 funkcí, ale protože se aplikace nachází v beta stavu a ještě pár nápadů mám, možná se to drobet ještě rozroste.

Google Search
První záložka slouží pro zjednodušené vyhledávání na google.com s možností nastavit některé parametry. V současném stavu umožňuje zobrazení maximálně 100 prvních výsledků hledání, což je taky maximum, co umožňuje vrátit Google na jedné stránce. Možná to bude časem rozšířeno na více položek.

Google PageRank
Zde je možnost sledovat Vámi požadované www servery jak jsou hodnoceny na google.com

Subnet Scanner
Pomocí tohoto nástroje je možné projíždět zadaný rozsah IP adress a zjistit si, které z IP "žijí". Součástí je i možnost rovnou zjišťovat jména stanic - to o všem prodlužuje celý proces, pokud daná stanice záznam v DNS nemá.

Ping
Funkce, která umožňuje kontinuální ping jedné IP adresy anebo ping podle názvu serveru s následným zjištěním jeho IP.

Tracert
Funkce pro "vystopování" trasy z Vaší pracovní stanice k cílovému serveru. Umožňuje i zjišťovat jména serverů, i když to v některých případech pak trvá docela dlouho.

Whois
Funkce pro vyhledání záznamu o určité doméně. Má to bohužel jedno úskalí, protože pro různé národní domény existují různé servery, které záznamy obhospodařují a někdy je opravdu těžké nalézt ten správný whois server.

RSS čtečka
Jednoduchá RSS čtečka, která Vám umožní stahovat zprávy z RSS kanálů Vámi specifikovaných serverů.

Links Checker
Umožňuje ze zvolené stránky "vyzobat" všechny odkazy a jejich titulky a poté zjistí, zda je daný odkaz "naživu".

The Bozena's Internet Tool je momentálně ve fázi beta testování. Pokud máte zájem se stát beta testery této aplikace, napište mi, dám Vám k dispozici instalčku.

Zpět

Autor: The Bozena